środa, 11 maja 2011

Szare Dni - mikrowycinki z życia codziennego - ZAPRASZAMY!!

21 maja o 18:00 - 21 czerwca o 21:00

Kraków, klub Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31


Z dala od szumu codzienności, na pograniczu zadumy i melancholii narodził się kilka lat temu projekt Szare Dni – międzynarodowy kolektyw fotografów, których prace zdążyły już gościć w wielu renomowanych galeriach.

Artyści skupieni wokół Szarych Dni reprezentują odrębne style, ale połączyła ich szczególna wrażliwość „szarego“ postrzegania świata składającego się z nieskończonej ilości przemijających niewidzialnie chwil, które wyłapują i utrwalają w swoich fotografiach.

Obcując ze sztuką tej grupy wchodzimy do świata ciszy i spokoju, w którym nie ma miejsca na pospieszne przeglądanie zdjęć w albumie czy na galeryjnej ścianie.
Prace Szarych Dni zapraszają do chwili refleksji i skupienia, są adresowane do ludzi, dla których oglądanie fotografii jest także duchowym doświadczeniem.

Jak powiedział Jacek Sołkiewicz, jeden z członków grupy:

„W naszych fotografiach szarość nie jest celem samym w sobie, jest bardzo ważnym elementem, ale nie epatujemy nią dla budowania klimatu poszczególnych ujęć. Staramy się pokazać mikrowycinki z życia codziennego, dla których naszym zdaniem warto zatrzymać się na chwilę, wyłączyć i pobyć sam na sam z własnymi myślami. Liczę, że nasze zdjęcia pomagają oglądającym znaleźć klucz do ich własnego wnętrza i są swoistym zapłonem uruchamiającym intymny poziom emocji związanych z fotografią“

Grupa nie ma narzuconych żadnych wytycznych estetyczno-technicznych dlatego na wystawach, obok dopracowanych, emanujących ciepłem zdjęć można zobaczyć zabrudzone, surowe, typowo analogowe prace.
Ta różnorodność najlepiej podkreśla unikalny charakter fotografii każdego członka kolektywu przez co Szare Dni trwają dłużej i...lepiej smakują.

Szare Dni tworzą: Malwina Brade, Marta Skłodowska, Agnieszka Motyka, Piotr Rosiński, Katarzyna Skura, Melania Avanzato, Alicja Pietras, Magdalena Charczuk, Jacek Sołkiewicz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze anonimowe i obraźliwe najprawdopodobniej zostaną skasowane.